Žáci z osmiček a devítky v dubnu v projektu Zahradníkův rok ořezávali keře a dokončovali práce na vyvýšených záhonech

Měsíce březen i duben v celoročním projektu s názvem Zahradníkův rok znamenaly pro osmáky a deváťáky, kteří navštěvují výuku předmětu Pěstitelství a příprava pokrmů, především nezbytné venkovní práce. Vznikly tak například nové vyvýšené záhony.

Žáci přitom inovují nejen zahradu u budovy základní školy, ale také zahradu pro naše nejmenší v mateřské škole.

Chlapci zabudovali a připravili na výsev vyvýšené záhony. „Práce s vrtačkou jim šla pěkně od ruky. Vyvýšené záhony vybavili nopovou folií proti vlhkosti,“ popisuje práci svých svěřenců učitelka předmětu Mgr. Monika Čempel.

Děvčata se zase pustila do ořezání okrasných keřů. „Také jsme osázeli květináče jarními květinami, ať je s přicházejícím jarem okolí školy ještě veselejší a barevnější,“ vyjmenovává dále učitelka.

A co přinese květen v Zahradníkově roce? O tom budeme informovat zase za měsíc.

Celoroční projekt s názvem Zahradníkův rok realizují učitelky povinně volitelného předmětu Pěstitelství a příprava pokrmů Mgr. Monika Čempel a Mgr. Ludmila Kalčáková, Ph.D., spolu s žáky osmých a devátého ročníku. Jejich cílem je provádět pravidelné zahradnické práce ve škole a jejím okolí tak, jak si žádá dané období roku.